Specification
Overview
| Operating System | Android |
|---|
Processor
| Type | Mediatek 8259 |
|---|---|
| Speed | 2GHz |
| Cores | 8 |
Display
| Size | 10.25 inch |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 720 pixels |
| Type | IPS |
RAM
| Size | 4GB |
|---|---|
| Type | DDR4 |
Storage
| Size | 64GB |
|---|---|
| Type | NAND Flash |
Equalizer – DSP
| DSP | With Digital Sound Processor |
|---|---|
| EQ Bands | 32 |
Connectivity
| Phone Interconnection |
Connects with iOS and Android Smartphones (with ZLink App) |
|---|---|
| Bluetooth | Bluetooth 4 with A2DP and external microphone |
| WiFi | 2.4GHz & 5GHz |
I/O Ports
| SD / USB | 2 USB inputs (rear) |
|---|---|
| Camera | Analog (CVBS) or Digital (AHD 720p or 1080p) and 360° Camera System |
| AV Inputs | 1 Audio – Video input 1 Rear Camera input |
| AV Outputs | Clarion USB Video (for rear headrests monitors) |
General
| FM Radio | Yes with RDS |
|---|---|
| Power Output | 4 x 45 Watts |
| Pre-Output | 2 Speakers Outputs & 1 Subwoofer Output (for connection with amplifier) |
| Music Protocols | Supports MP3/WMA/AAC/RM/FLAC |
| Video Protocols | Supports MPEG-1/2/4/H264/H263/divx |
| Buttons Color | White |
| TPMS | Supports External & Internal TPMS Sensors |
| SWC | Supports Steering Wheel Commands |
| Working Temperatures | -30 to +70℃ |
