SRB SERIES SUBWOOFER (SRB100E) 10″ – 350W
CLARION 10 inch, 350W, CAR ACTIVE SUBWOOFER
EAN: 5210342002487
SKU:
SRB100E
Categories: SOUND, SUBWOOFERS
Tags: CLARION ACTIVE SUBWOOFER, CLARION CAR AUDIO, CLARION CAR SPEAKERS, CLARION CAR SUBWOOFER, CLARION SPEAKERS, CLARION SUBWOOFER
Description
| Technical Specifications |
|
| Product size | 10 inch |
| Horn type | Ultra thin subwoofer |
| Product impedance | 4Ω |
| Rated power | 180W |
| Peak power | 350W |
| Sensitivity | 90dB |
| Response frequency | 20Hz~150KHz |
| Product dimensions | 325mm x 260mm x 85mm |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|
