SRB SERIES SUBWOOFER (SRB650E) 6.5″ – 300W
CLARION 6.5 inch, 300W, CAR ACTIVE SUBWOOFER
EAN: 5210342002470
SKU:
SRB650E
Categories: SOUND, SUBWOOFERS
Tags: CLARION ACTIVE SUBWOOFER, CLARION CAR AUDIO, CLARION CAR SPEAKERS, CLARION CAR SUBWOOFER, CLARION SPEAKERS, CLARION SUBWOOFER
Description
| Technical Specifications |
|
| Product size | 6.5 inch |
| Horn type | Ultra thin subwoofer |
| Product impedance | 4Ω |
| Rated power | 150W |
| Peak power | 300W |
| Sensitivity | 90dB |
| Response frequency | 20Hz~150KHz |
| Product dimensions | 260mm x 179mm x 67mm |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|
