CA SERIES SUBWOOFER (CA400E) 11″ – 800W
CLARION 11 inch, 800W, CAR ACTIVE SUBWOOFER
EAN: 5210342002500
SKU:
CA400E
Categories: SOUND, SUBWOOFERS
Tags: CLARION ACTIVE SUBWOOFER, CLARION CAR AUDIO, CLARION CAR SPEAKERS, CLARION CAR SUBWOOFER, CLARION SPEAKERS, CLARION SUBWOOFER
Description
| Technical Specifications |
|
| Product size | 11 inch |
| Horn type | Ultra thin subwoofer |
| Product impedance | 4Ω |
| Rated power | 400W |
| Peak power | 800W |
| Sensitivity | 90dB |
| Response frequency | 20Hz~150KHz |
| Product dimensions | 355mm x 345mm x 115mm
|
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|

