SRJ SERIES SPEAKERS (SRJ602E) 6″ – 100W
CLARION 6 inch, 100W, CAR SAME SHAFT SPEAKERS
EAN: 5210342002395
SKU:
SRJ602E
Categories: SOUND, SRJ SERIES SPEAKERS
Tags: CLARION CAR AUDIO, CLARION CAR SPEAKERS, CLARION SPEAKERS
Description
| Technical Specifications |
|
| Product size | 6 inch Same axis |
| Tweeter size | 13mm PEl sound film |
| Magnetic steel | 5oz |
| Product impedance | 4Ω |
| Rated power | 40W |
| Peak power | 100W |
| Response frequency | 60Hz~20KHz |
| Sensitivity | 87dB |
Additional information
| Weight | 2 kg |
|---|
